
Mobilny komfort – O małych domach, modzie na mobilność
Czy warto inwestować w domek mobilny? O małych domach, modzie na mobilność, zaletach dwóch kółek i o tym, po co podgrzewać rury z wodą.
Czy warto inwestować w domek mobilny? O małych domach, modzie na mobilność, zaletach dwóch kółek i o tym, po co podgrzewać rury z wodą.
Ekologiczna energia staje się tańsza od tej z paliw kopalnych. Problem w tym, że tylko niektórzy z nas mogą z niej korzystać. Reszta musi płacić coraz więcej za prąd produkowany z węgla.
6Najważniejszą decyzją, przed jaką stoi inwestor planujący budowę domu, jest określenie jego wielkości. Tylko jak określić, jakiego domu potrzebujemy?
6Czym jest efektywność energetyczna budynku, jak ją poprawić i kiedy wreszcie zmaleją koszty ogrzewania i oświetlenia domu?
5Fotel- najważniejszy mebel. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela, który pozwoli utrzymać ciało we właściwej pozycji.
5Czyste Powietrze, Stop Smog - poznaj programy w ramach których można pozyskać wsparcie finansowe na różnego rodzaju działania zmniejszające zapotrzebowanie energetyczne domu.
8Urządzenie sypialni na poddaszu pozwala na zachowanie intymności, a także na spokojny sen. Taki układ pozwala na wygodne oddzielenie części, gdzie funkcjonujemy w ciągu dnia i przyjmujemy gości, od znajdującej się na górze strefy prywatnej.
5W ostatnich latach obserwuję prawdziwy wysyp małych domków, budowanych w oparciu o nowe przepisy. Pozwalają one na postawienie domu o powierzchni do 35 m2 jedynie na podstawie zgłoszenia do gminy, bez ubiegania się o pozwolenie budowlane. Pomyślałem sobie, że zbudowanie domku na zgłoszenie może być dobrym pomysłem. Umówiłem się więc na spotkanie z moim kolegą Alanem Sumara, którego firma buduje takie domy. Chciałem go podpytać, jak się zabrać do takiej inwestycji.
5Wykończenie wnętrz należy szczególnie starannie zaplanować. Dotyczy to zwłaszcza kolejności prac prowadzonych we wnętrzach.
8Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć jeszcze przed rozpoczęciem projektowania domu, jest wybór technologii, w której zostanie on wzniesiony. W polskich realiach oznacza to decyzję czy stawiać budynek murowany czy drewniany, a dokładniej szkieletowy, nazywany często kanadyjskim lub z bala.
8