Budowa

Budowa

Ceny materiałów budowlanych w 2024 roku – prognozy i trendy rynkowe

Pod koniec 2023 roku, ceny materiałów budowlanych wykazywały tendencję spadkową, choć nie dotyczyło to wszystkich grup produktowych. Jakie zmiany przyniesie rok 2024? Czy nadejście sezonu budowlanego 2024 przyniesie wzrost cen materiałów budowlanych? Garść praktycznych porad prezentujemy w poniższym artykule.

Damian Czernik 8 minut czytania

Jak rozpocząć budowę domu jednorodzinnego?

Budowa domu zaczyna się na długo wcześniej, zanim pierwszy raz łyżka koparki wbije się w grunt działki. Wcześniej inwestor musi wykonać całkiem dużo pracy i wydać sporo pieniędzy, bo każda inwestycja to jednocześnie proces inżynieryjny i biurokratyczny.

Mariusz Borowy 6 minut czytania
Budowa domu w 2024

Koszt budowy domu w 2024

Droższe materiały i szalejący z cenami wykonawcy nie zachęcają do podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy. A jednak może się okazać, że rozpoczęcie budowy w 2024 roku to całkiem racjonalny pomysł, zdecydowanie łatwiejszy w realizacji niż kupno mieszkania.

Ocieplamy Życie 6 minut czytania
Attic space in newly built house

Ocieplenie poddasza deskowanego: praktyczny poradnik krok po kroku

Izolacja termiczna poddasza to jeden z istotnych etapów budowy. Od staranności wykonywanych tu prac i jakości użytych materiałów zależeć będzie bowiem komfort życia mieszkańców, ale także efektywność energetyczna domu i koszty jego utrzymania. Nic więc dziwnego, że większość inwestorów przykłada do tego szczególną uwagę.

Ocieplamy Życie 9 minut czytania