Remont

Remont

20191025 RW CWE D PROD 891 scaled

Czym charakteryzuje się izolacja piwnicy od wewnątrz?

Izolacja piwnicy od wewnątrz dotyczy materiału ociepleniowego znajdującego się między wnętrzami piwnicznymi a ogrzewanymi pomieszczeniami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi. Zagłębiona w gruncie piwnica zazwyczaj jest nieogrzewaną częścią budynku, przeznaczoną na cele techniczno-magazynowe. Ze względu na możliwość przenikania energii cieplnej z pomieszczeń zlokalizowanych nad stropem piwnicy do jej wnętrza, pozioma przegroda konstrukcyjna dzieląca kondygnacje bezwzględnie wymaga ocieplenia.

Ocieplamy Życie 6 minut czytania
20180625 RWNA PHO 231

Jakie są dopuszczalne rysy na stropie? | ROCKWOOL

Zarysowania stropu nie są czymś nadzwyczajnym. Spękania mogą dotyczyć zarówno spodniej, jak i wierzchniej powierzchni tego elementu konstrukcyjnego. Ważne jest natomiast, aby podczas prac wykonawczych oraz eksploatacji stropu nie dopuścić do obniżenia jego parametrów użytkowych ze względu na zbyt duże pęknięcia.

Ocieplamy Życie 5 minut czytania
lazienka remont

Ile kosztuje remont łazienki i remont kuchni w 2021 roku?

W dużej mierze to dzięki nim w domu czujemy się... jak w domu. Dają nam relaks, radość doświadczania nowych smaków, ale potrafią też być sporym wyzwaniem, gdy przyjdzie czas na ich odnowienie. Z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć w przypadku remontu łazienki lub kuchni?

Marek Biryt 6 minut czytania