Trendy

Trendy

Jakie są najlepsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego?

Ogrzewanie domu oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej to nie tylko kluczowe aspekty komfortu mieszkańców, ale także główne źródło kosztów związanych z utrzymaniem domu – stanowią aż 70 proc. rocznych wydatków. Koszty te są uzależnione od wielu czynników: od standardu izolacji cieplnej budynku, przez rodzaj wykorzystywanego paliwa, aż po efektywność systemu grzewczego. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i zmieniających się cen energii, wybór odpowiedniego źródła ogrzewania staje coraz trudniejszą decyzją na etapie projektowania budynku. To, na jakie rozwiązanie grzewcze się zdecydujemy, nie tylko wpłynie na komfort życia, ale przede wszystkim zadecyduje o większości stałych wydatków ponoszonych na utrzymanie domu.

Damian Czernik 8 minut czytania
Happy young parents and little daughter sitting under carton roof.

Porównanie cen i materiałów do ocieplenia elewacji

Ocieplenie elewacji to inwestycja, która oferuje właścicielom nieruchomości szereg wymiernych korzyści. Poprzez zwiększenie efektywności energetycznej budynku i redukcję zapotrzebowania na ciepło, izolacja termiczna stanowi kluczowy element w dążeniu do zrównoważonego budownictwa. Ponadto, poprawia komfort życia mieszkańców, jednocześnie podnosząc wartość samej nieruchomości. W niniejszym artykule zanurzymy się w świecie technik izolacyjnych, analizując różnorodność dostępnych materiałów i metod ocieplenia elewacji. Zostaną również omówione aspekty finansowe takiej inwestycji, zapraszamy!

Damian Czernik minut czytania
Picture1

Od czego zależy cena fotowoltaiki? Jakie są koszty paneli fotowoltaicznych w 2022 r.?

Fotowoltaika wykorzystuje energię promieniowania słonecznego, by wytworzyć energię elektryczną. Tak wyprodukowany prąd można wykorzystać do zasilania urządzeń w gospodarstwach domowych. Jest to jednak inwestycja, w którą najpierw trzeba sporo „włożyć”, by z czasem zyskać. Zastanawiasz się, ile będzie kosztować cię fotowoltaika? Ceny w 2022 r. zmieniają się dynamicznie i zależą od kilku czynników.

Ocieplamy Życie 6 minut czytania