- Ten temat ma 1 odpowiedź, 2 głosy, ostatnia aktualizacja 1 year, Miesięcy temu przez .
- The forum ‘Wełna skalna’ is closed to new topics and replies.
Home › Forums › Wełna skalna › Wełna skalna jak układać?
Prace montażowe zawsze należy zacząć od pomiarów rozstawu w świetle między krokwiami. Docięte kawałki wełny skalnej wkłada się między krokwie. Pierwsza warstwa ocieplenia musi szczelnie przylegać do elementów konstrukcji poddasza. Drugą warstwę ocieplenia z płyt z wełny skalnej układamy pod krokwiami, jętkami czy kleszczami, między profilami nośnymi okładzin.
Przy montażu wełny trzeba zwrócić uwagę, by nie zostały popełnione błędy, w konsekwencji których pojawią się kłopoty z termoizolacją poddasza. To m.in.: niestaranne docinanie wełny (zbyt luźno ułożona będzie opadać pod własnych ciężarem), wciskanie wełny na siłę (będzie jej zbyt dużo), niedokładne łączenie izolacji dachu i ścian zewnętrznych, brak izolacji wokół okien połaciowych.
a w jaki sposób chronić materiał ociepleniowy przed wilgocią?
Projektant instalacji sanitarnych, certyfikator budynków w standardzie energooszczędnym, autor bloga Okiem inżyniera.
Budowa domu – gdzie można, a na czym nie warto oszczędzać? Audyt energetyczny domu – jak przygotować się do inwestycji? Wentylacja mechaniczna i izolacja termiczna – sposób na obniżenie rachunków Zobacz więcej moich tekstówDziennikarz-freelancer, wyprowadził się z miasta, mieszka i pracuje na Podlasiu, gdzie prowadzi wieczny remont chatki z 1927r. Publikuje w wielu czasopismach i gazetach, m.in. Newsweek, Gazeta Wyborcza, Fakt za Miastem, Żyjmy dłużej, Podróże. Pasjonat nowoczesnej architektury i technologii. W wolnym czasie podróżuje po świecie, uwielbia odkrywać go razem ze swoją dziewięcioletnią córką Agatką.
Lepiej na swoim Remont starego drewnianego domu – jakich błędów uniknąć? Chcesz wiedzieć jak dobrze zbudować dom? Zaproś znajomych na grilla! Zobacz więcej moich tekstówMenedżer ds. Bezpieczeństwa Pożarowego w ROCKWOOL Polska. Magister inżynier budownictwa. Ekspertka zajmująca się bezpieczeństwem pożarowym zarówno materiałów budowlanych jak i całych budynków. Członkini organizacji technicznych, w tym stowarzyszeń SITP, NIzO i MIWO. Autorka licznych artykułów i wytycznych technicznych, m.in „Bezpieczeństwo pożarowe dachów ” i „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad” Stowarzyszenia DAFA.
Zobacz więcej moich tekstówKierownik działu zarządzania produktowego ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. Specjalista w zakresie budownictwa ogólnego i efektywności energetycznej. Od ponad 20 lat związany z branżą izolacji w budownictwie, obecnie na co dzień zajmujący się tworzeniem nowych rozwiązań produktowych z wełny skalnej ROCKWOOL.
OZE (Odnawialne Źródła Energii) w mieście Domy aktywne – kolejny krok w stronę budownictwa zrównoważonego Zobacz więcej moich tekstówKierownik działu doradztwa technicznego ROCKWOOL Polska sp. z.o.o. Bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie Fala Renowacji, która popularyzuje zdrowotne, ekonomiczne, budowlane korzyści z prawidłowej termomodernizacji. Z zespołem doradców pracuje nad rozwojem systemu porad udzielanych klientom w zakresie izolacji budynków. Pomoc ta obejmuje odpowiedzi na pytania i szkolenia praktyczne.
Własny dom, czyli początek lepszej jakości życia Co oznacza zrównoważone miasto? Jak to osiągnąć? Przykłady konkretnych rozwiązań z Europy. Aranżacja kuchni – na co zwrócić uwagę, żeby cieszyła nasze zmysły jak najdłużej? Zobacz więcej moich tekstów