Ocieplamy Życie - Autorzy

Ocieplamy Życie - Beata Lipov

Beata Lipov

Autorka bloga Lawendowy Dom. Codziennie inspiruje tysiące czytelników, pisze, fotografuje, prowadzi warsztaty, a prywatnie mama trzech wspaniałych córek.

Zobacz moje teksty

Damian Czernik

Projektant instalacji sanitarnych, certyfikator budynków w standardzie energooszczędnym, autor bloga Okiem inżyniera.

Zobacz moje teksty

Karolina Michalkiewicz

Na co dzień pełnoetatowy architekt wnętrz. Na szczęście jej zawód nie jest przypadkiem tylko wynikiem zainteresowań i miłości do aranżowania pięknych i funkcjonalnych wnętrz. Wciąż zgłębia wiedzę o designie i sztuce, którą z przyjemnością dzieli się na swoim blogu - kmwewnetrzu.pl.

Zobacz moje teksty
Konrad Witczak ROCKWOOL

Konrad Witczak

Menadżer ds. Zrównoważonego Rozwoju w ROCKWOOL Polska. Wykładowca na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Dziedziny zainteresowań to fizyka budowli, efektywność energetyczna, analiza środowiskowa materiałów budowlanych i budynków.

Zobacz moje teksty

LovingIt

Lovingit jest miejscem, gdzie zainspirujesz się i będziesz chciał tworzyć piękno wokół siebie. Jeśli tak jest to znaczy, że osiągnęłam swój cel.

Zobacz moje teksty
Marek Biryt

Marek Biryt

Marek to specjalista jakich mało w majstrowaniu. Jednak najczęściej majstruje w języku polskim, konstruując rozmaite teksty poradnikowe na Ocieplamy Życie. Wie co to znaczy być inwestorem, bo sam nadzorował budowę własnego domu.

Zobacz moje teksty

Mariusz Borowy

Dziennikarz-freelancer, wyprowadził się z miasta, mieszka i pracuje na Podlasiu, gdzie prowadzi wieczny remont chatki z 1927r. Publikuje w wielu czasopismach i gazetach, m.in. Newsweek, Gazeta Wyborcza, Fakt za Miastem, Żyjmy dłużej, Podróże. Pasjonat nowoczesnej architektury i technologii. W wolnym czasie podróżuje po świecie, uwielbia odkrywać go razem ze swoją dziewięcioletnią córką Agatką. 

Zobacz moje teksty
Monika Hyjek ROCKWOOL

Monika Hyjek

Menedżer ds. Bezpieczeństwa Pożarowego w ROCKWOOL Polska. Magister inżynier budownictwa. Ekspertka zajmująca się bezpieczeństwem pożarowym zarówno materiałów budowlanych jak i całych budynków. Członkini organizacji technicznych, w tym stowarzyszeń SITP, NIzO i MIWO. Autorka licznych artykułów i wytycznych technicznych, m.in „Bezpieczeństwo pożarowe dachów ” i „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad” Stowarzyszenia DAFA.

Zobacz moje teksty
Katarzyna Szostakowska

Katarzyna Szostakowska

Założycielka studia projektowego Kate&Co i bloga PoliszDesign by Kate&Co. Wie, że w projektowaniu wnętrz najważniejsze jest spełnienie oczekiwań klienta o wymarzonej przestrzeni. Zaangażowanie w projektowanie wnętrz przekłada szybko na efekty swojej pracy, którą kocha i jest to miłość odwzajemniona. Żaden styl wnętrzarski nie dyktuje jej twórczości, bo potrafi sprawnie je łączyć i wydobywać to, co najcenniejsze. Na co dzień szuka rozwiązań mogących sprostać oczekiwaniom, ale również miło zaskakiwać kreatywnymi rozwiązaniami.

Zobacz moje teksty