Home Forums Ocieplenie dachu program czyste powietrze

 • Autor
  Wpisy
  • #3439
   andrzej kloc
   Participant

   gdzie składać wnioski?

  • #3443

   Możesz złożyć wniosek przez Internet. Wchodzisz na rządowy portal gov.pl, zakładka Nieruchomości i środowisko, następnie wybierasz opcję „Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze”. Oto kolejne czynności, które musisz wykonać:

   Kliknij przycisk ZŁÓŻ WNIOSEK. Przeniesiesz się na gwd.nfosigw.gov.pl.
   Zaloguj/Zarejestruj się za pomocą login.gov.pl. Przeniesiesz się na stronę login.gov.pl.
   Wybierz sposób logowania.
   Utwórz i wypełnij wniosek o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.
   Sprawdź wypełniony wniosek.
   Dołącz wymagane załączniki w formie skanów lub dokumentów elektronicznych.
   Podpisz wniosek elektronicznie za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.
   Wyślij dokumenty: wniosek z załącznikami.
   Potwierdzenie złożenia wniosku otrzymasz na e-mail. Możesz też zgłosić się do swojego urzędu gminy, jeśli gmina ma podpisane porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Możesz to sprawdzić na stronie: 2021-04-02-lista-porozumien-z-gminami.pdf (czystepowietrze.gov.pl)

   Możesz też złożyć wniosek w oddziale banku, który przystąpił do programu „Czyste Powietrze”, złóż wniosek o Kredyt Czyste Powietrze, a po przyznaniu kredytu – wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze”. Konsultant (pracownik banku) pomoże Ci wypełnić dokumenty. Po pozytywnej decyzji kredytowej lub warunkowej umowie kredytowej, Twój bank złoży w Twoim imieniu wniosek o dotację do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Twój bank, po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji, wypłaci Ci kredyt. Jeśli kredyt jest zabezpieczony gwarancją BGK, to wypłata kredytu nastąpi po podpisaniu umowy dotacji. W terminie 18 miesięcy (licząc od dnia złożenia wniosku o dotację) powinieneś zrealizować inwestycję, a następnie złożyć w WFOŚiGW wniosek o jej rozliczenie. WFOŚiGW wypłaci Ci dotację po pozytywnej weryfikacji przedstawionych przez Ciebie dokumentów zakupowych. Środki trafią na rachunek Twojego kredytu, co oznacza, że bank zaksięguje je na poczet spłaty kapitału kredytu.

   I oczywiście możesz złożyć wniosek papierowy we właściwym Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (siedziby są w każdym mieście wojewódzkim).

  • #3446
   andrzej kloc
   Participant

   Dziękuję, a jak wypełnić wniosek?

 • The forum ‘Ocieplenie dachu’ is closed to new topics and replies.